0(542) 400 00 31
info@danismanturizm.com

Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi

Dünyanın en çok ilgi gören mozaik eserler müzesi olmaya aday olması ile hem ülkemizin, hem de Gaziantep’in önemli bir değeri olmuştur. Müzede meşhur Çingene Kız mozaiğinden başka yüzlerce farklı mozaik ve eser bulunmaktadır. Tavsiyemiz; ilk fırsatta bu müzeyi ailenizle sakin bir zamanda ziyaret etmenizdir. Ayrıca Gaziantep’e yapacağınız ziyaretlerde bu müzeye kolayca ulaşabilmek için Danışman Turizm olarak ulaşımınızı kolay ve keyifli olarak sağlayabilmeniz için hizmetteyiz !

Rumkale

Rumkale, Gaziantep gezilecek yerler listemizde.Enfes bir güzelliğin ortasında kurulmuş olan tarihi bir kenttir. Hristiyanlığın ilk yıllarında kurulmuştur ve küçük bir ada kenti andırır. Buraya yapılacak olan ziyaretin bir günü alacağını düşünerek yola çıkmakta yarar var. Ulaşım için en güzel rota ise Halfeti ! Havaalanından rahatlıkla ulaşabilmeniz için Danışman Turizm olarak siz değerli müşterilerimiz için hizmetteyiz.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi

Türkiye’nin en büyük hayvanat bahçesi 1800 farklı türden 5000’den fazla hayvanın yer aldığı bu büyük hayvanat bahçesi, Gaziantep’i keşfetmek isteyenler için bulunamaz bir fırsat ! Özellikle ailesi ile gezmek isteyenler için kaçırılmaması gereken bir fırsat !Danışman Turizm olarak aileniz için en konforlu, ekonomik araçları en uygun fiyatlarla kiralıyoruz !

Tahmis Kahvesi

Tahmis Kahvesi, Gaziantep gezilecek yerler arasında bulunuyor.Tam 500 yılık bir kahve ve Türkiye’deki en leziz kahvelerin sunulduğu yerlerden birisi. Biraz soluklanmak için uygun bir yer. Gidecek olursanız yabani fıstıktan yapılan sütlü menengiç kahvesini tatmadan geri dönmeyin.

Gaziantep Kalesi

Gaziantep Kalesi, Gaziantep’in tam merkezinde tepesinde bulunan bir kale. Ne zaman yapıldığı net bilinmese de ciddi eski bir yapı, Roma döneminde gözlem için kullanılmış. Kalenin çevresi 1200 metreymiş. Günümüzde de “Gaziantep Savunması ve Kahramanlık Panoraması Müzesi” olarak kullanılıyor. Bu müzenin içinde Gaziantep’in gösterdiği savunmayla ilgili 45 dakikalık bir sunum var. Giriş ücretsiz. Kış aylarında 08.00-17.00, yaz aylarında ise 09.00-19.00 saatlerinde açık Danışman Turizm olarak aileniz için en konforlu, ekonomik araçları en uygun fiyatlarla kiralıyoruz !

Gaziantep Botanik Bahçesi

Gaziantep’teki ilk botanik bahçesi olarak 2009 yılında açılmış. Botanik bahçe eğitim merkezi olma amaçlı kurulmuş ve ilkokul-ortaokul-lise öğrencileri başta olmak üzere bütün ziyaretçilere bölgenin ve Türkiye’nin bitki örtüsünü tanıtmak öncelikli hedef. Botanik bahçedeki her bitkinin üzerinde familyası, türü, anavatanı gibi bilgiler yer alıyor, bu sayede sırf bakınmaya değil de bilgi edinmeye de gidebilirsiniz. Özellikle bahar aylarında çiçekler rengarenk ve görmeye değer oluyormuş. Tabiki bahçenin düğün fotoğraflarının vazgeçilmez mekanı olduğunu da söylemeden olmaz. 🙂 Sabah 09.00 ile güneş batımından yarım saat önceye kadar ziyaret edebiliyorsunuz.

Yesemek Açık Hava Müzesi

Yesemek 1890 yılında Alman Doğu Araştırmaları Kurumu’nun araştırma ve kazı işlemlerinde bulunup tanınır hale gelmiş. Sonrada 1960’lı yıllarda kazı ve araştırmalar arttırılıp ülkemiz tarafından da yapılmaya başlanmış. Özellikle son senelerde yapılan kazılarda 300 adet gibi ciddi bir sayıda heykel bulununca Gaziantep Müze Müdürlüğü burayı Açık Hava Müzesi’ne dönüştürmeye karar vermiş. İçinde bir de sanatkarların çalıştığı bir “Heykel Atölyesi” var. Yesemek Açık Hava Müzesi, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü tarafından 2012’de UNESCO Dünya Mirasları Geçici Listesi’ne girmiş. Giriş ücretsiz. 15 Nisan-2 Ekim tarihleri arasında 09.00-19.00 arası, 3 Ekim-14 Nisan tarihleri arasında ise 08.00-17.00 arası açık.

Köklüce Kanyonu

Köklüce Kanyonu Gaziantep’teki en iyi tırmanış noktalarından biri. Tırmanış yapmak için bir sürü rotaları var ve böyle bir ilginiz varsa Gaziantep’e gittiğinizde gidebilirsiniz. Ayrıca kamp yapmak isterseniz oldukça doğal kalmış, hiç ellenmemiş süper bir kamp alanı. Biz en son gittiğimizde (2016) henüz tuvalet, duş, elektrik gibi ihtiyaçlarınızı bulabileceğiniz bir yer yoktu. Buna karşın kamp yapmak ücretsiz ve istediğiniz yere çadırınızı kurabiliyorsunuz. Evde yoklarımızdan daha önce burada kamp veya tırmanış yapan varsa harika tavsiyelerinizi mutlaka bekliyoruz!